אפקטיב אקדמי

הדרכות,השתלמויות וימי עיון

מניסיוננו ברוב העסקים קיים הרצון לשמור על רמת בטיחות גבוהה אך יש פער בין הידע הנדרש לידע בפועל, לכן כמו בכל תחום יש משמעות רבה לנושא ההדרכה.
אפקטיב מאמינה שעובד המבין את חשיבות השמירה על בטיחות המזון במטבח למען שמירה על בריאות הסועדים יעשה עבודתו בנאמנות ובמקצועיות רבה יותר. חלק מהידע הנדרש מסופק ע"י אפקטיב באופן שוטף ע"י בקרות, תיקון ליקויים, הסברים תוך כדי בקרה וכו' על מנת להעשיר ולהעמיק את הידע יש לבצע גם הדרכות פרונטאליות מסודרות ע"י מרצה מוסמך.
יתרונה הגדול של אפקטיב הוא ביכולת לשלב בין הלכה למעשה. היום יום של אפקטיב עוסק בסיוע מעשי לבתי אוכל לשפר את רמת בטיחות המזון שלהם תוך הבנה אמיתית ומתן פתרונות שוטפים.

נגן וידאו

(ON THE JOB) הדרכה תוך כדי בקרה

כל בקרות בטיחות המזון השוטפות המבוצעות ע"י אפקטיב משולבות הדרכה וגם נקראות "בקרות בטיחות מזון בתהליך משולבת הדרכה". הבקרה עצמה נעשית יחד עם נציג הנהלת המטבח ובעלי תפקידים במטבח המקבלים הסבר מהם הליקויים, מהן הסכנות ומהם דרכי הפיתרון.

הדרכה בטיחות מזון פרונטאלית

הדרכה בת כשעתיים (משך ההדרכה מותאם לבקשת הלקוח) בבית הלקוח מותאמת לדרג המודרכים (עובדי מטבח, שפים, מנהלי מטח, הנהלה)
ההדרכה מלווה במצגת, בתמונות ממטבח הלקוח להמחשה, יצירת עניין ודוגמאות לעשה ואל תעשה במטבח. כל משתתף בקורס יקבל תעודת השתתפות מטעם אפקטיב והעסק המודרך.

"קורס אחראי בטיחות מזון"
(בברכת משרד הבריאות)

קורס בן 4 שעות הנערך באולם ההרצאות של אפקטיב כפ"ס. הקורס מיועד לעובדי לקוחותינו וגם לעובדי לקוחות פוטנציאליים ולכל מי שמתעניין. הקורס מותאם לאוכלוסיות ייעודיות : קורס כללי, הנהלה, שפים, מנהלי מטבח, עובדי מטבח.
תעודת "אחראי בטיחות מזון" – תינתן לכל משתתף שיסיים הקורס בהצלחה.

קורס נאמן בטיחות מזון

ע"פ תקנות משרד הבריאות, בכל עסק הסעדה ובכל שעות הפעילות חייב להיות לפחות עובד אחד לו הסמכת "נאמן בטיחות מזון" .
קורס בן כ 25 שעות הנערך ב 4-6 מפגשים בני 4-6 שעות כ"א. הקורס מועבר ע"י וטרינרים וטכנולוגי מזון של אפקטיב המומחים בבריאות הציבור בניהולו של ד"ר עודד לאור.
קורס זה בהסמכת משרד הבריאות, מבחן מטעם משרד הבריאות ותעודת השתתפות מטעם משרד הבריאות

 

כל הקורסים יכולים להיות אישיים במסגרת קבוצת מודרכים או קורסים אקסקלוסיביים לארגונים.

הרצאות "בטיחות מזון " בכנסים

ד"ר עודד לאור מרבה להשתתף כמרצה בכנסים ובאירועים העוסקים בעולם המסעדנות,המלונאות,מפעלים. בהרצאות אלו ניתנים דגשים בנושאי בטיחות המזון השונים וכן מלווים בהצגת שיטות העבודה הלכה למעשה של "אפקטיב בטיחות מזון " למען סיוע למטבחים השונים לשפר רמת בטיחות המזון בהם וליצור נהלי עבודה שיטתיים.